W ciągu roku dość dużo pracujemy „w terenie”, czy to w trakcie plenerów ślubnych czy imprez pod chmurką i już nie raz  przekonaliśmy się, że nie należy do końca ufać prognozom pogody. Piękny, słoneczny poranek potrafi zamienić się w burzowe popołudnie i nici ze zdjęć. Teoretycznie…:)

Było raz takie lato, z którym mieliśmy na pieńku. Szare, deszczowe i zimne. Skończyło się tym, że plenery par z sierpnia robiliśmy, aż do końca listopada. W efekcie wyszło fajnie –  złota polska jesień, miliony kolorów i bardzo ciepły październik.. Na przyszłość postanowiliśmy sobie, że nie damy się terroryzować aurze za oknem i będziemy mieć plan B oraz mały niezbędnik. Warto dodać, że upał też nie jest sprzymierzeńcem podczas ślubnej sesji zdjęciowej bo gorąco, błyszcząco i puchnąco.

Przez kilka sezonów ślubnych wypracowaliśmy własne sposoby na kapryśną pogodę oraz wspomniany powyżej niezbędnik, który zawiera:

– listę ciekawych,a przy okazji zadaszonych miejscówek, gdzie wstęp jest darmowy i można tam wejść o każdej porze, bez problemów,

– listę miejsc, gdzie wstęp jest płatny lub wymaga złożenia podania, ale warto się postarać,

– duży, czarny parasol, który po pierwsze osłoni modeli przed deszczem, a po drugie będzie rekwizytem w trakcie sesji,

–  na deszcz: kalosze, ciepły sweter/płaszcz dla Panny Młodej, lakier do włosów i kilka wsuwek,

– na upał: woda, puder matujący, trampki/ klapki dla Panny Młodej, chłodzenie blendą;), część pleneru w parku

– w razie wyjątkowo niesprzyjających warunków wskazana kawiarnia na trasie pleneru.

Plener ślubny Uli i Michała też nie przebiegał zgodnie z pierwotnymi założeniami. W połowie sesji bylismy świadkami wyjątkowej ulewy, która szybko przerodziła się w burzę. Dzięki wspomianemu parasolowi i szybkiej reakcji na załamanie pogody spokojnie dokończyliśmy wykonywanie zdjęć.

 

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz używa następujących tagw i atrybutów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>